wtorek, 23 kwietnia 2013

Alyson Noel - Błękitna Godzina


Tytuł : Błękitna Godzina
Autor : Alyson Noel
Liczba stron : 286
Czas czytania : 2 dni
Tom : NIEŚMIERTELNI
Wydawnictwo : Publicat 
 
Miłość nigdy nie umiera 
 
Ever Bloom zdawało się, że po tragicznych przeżyciach i stracie ukochanej rodziny w końcu odnalazła szczęście. Zakochana bez pamięci w Damenie, układa sobie życie na nowo. Zdobywa wiedzę dostępną tylko dla wybranych, a jej moce rosną. Tymczasem coś strasznego zaczyna się dziać z Damenem. Tajemnicza choroba sprawia, że nie tylko słabnie, starzeje się i traci dar nieśmiertelności, ale coś odbiera mu także pamięć, tożsamość, uczucia – życie.
Ever postanawia zrobić, co tylko w jej mocy, by ratować ukochanego. Przenosi się do Summerlandu – krainy, w której poznaje nie tylko sekret przeszłości Damena, ale także starożytne księgi, kryjące tajemnicę podróżowania w czasie. Zbliżająca się „błękitna godzina” to jedyny moment, kiedy można odwrócić bieg historii. Ever musi wybrać – czy cofnąć wskazówki zegara i uratować rodzinę przed wypadkiem, czy zostać w teraźniejszości i walczyć o Damena, który z każdym dniem traci siły.
Powieść Alyson Noel pt.,,Błękitna Godzina '' jest drugą częścią cyklu Nieśmiertelni. Pierwsza część zachwyciła mnie swoją nieprzewidywalnością, wartką akcją i ciekawymi bohaterami. Dlatego też bardzo chciałam przeczytać następne części. Niestety nie była to dobra decyzja.Zaraz udowodnię dlaczego.Oceniając książkę pod względem wizualnym jest naprawdę dobrze. Okładka jest ładna,przyciąga wzrok, fascynuje.Można by pomyśleć, że to idealna książka.Jednakże przysłowie Nie oceniaj książki po okładce sprawdza się tutaj doskonale.Nie mogę powiedzieć,że książka mi się nie podobała.Ma coś w sobie,tego nie można jej odmówić. Jednakże w przeciwieństwie do pierwszej części Ever, jest zła. Źle mi się ją czytało, z każdą stroną stawała się coraz to nudniejsza.Wartka akcja,nieprzewidywalność i ciekawi bohaterowie zniknęli. Z łatwością mogłam przewidzieć co dalej się stanie,co jest bezapelacyjnym minusem tej książki.Raz coś się dzieje,podnosi ciśnienie,interesuje,a zaraz cała akcja traci sens, i tak w kółko.Przez to właśnie książki nie czyta się z przyjemnością.Jednak książka coś tam  jednak przekazuje, te fajne momenty jednak są, co prawda krótko,ale są. Dlatego książkę mogę ocenić tylko w ten sposób ; Jako książka jest w miarę. ; Jako kontynuacja pierwszej części - Jest do niczego.
Po prostu w porównaniu do pierwszej części, część druga jest niczym.  Mnie się druga część nie podobała tylko ze względu na to,iż przy I brawurowej części wypadła bardzo miernie. 

W SKRÓCIE :
+CHWILOWO CIEKAWE MOMENTY
+ OKŁADKA
- BRAK CIEKAWEJ AKCJI,BOHATERÓW
- NUDNA
- MOŻNA PRZEWIDZIEĆ CO ZARAZ SIĘ STANIE
 
 Zdania na temat tej książki są bardzo podzielone. Czytałam różne recenzje i naprawdę nie widziałam jeszcze aż tak wielu opinii na temat jednej książki. Jedni uważają że jest lepsza od części pierwszej,inni odwrotnie. Może Alyson Noel właśnie o to chodziło ? W sumie to dobrze,że książka budzi tak wiele emocji wśród różnych czytelników. Jeżeli o to chodziło,to Pani Noel można pogratulować niezłej idei :) 

Brak komentarzy: